Mirsevini ne faqen Malisheva.do.am kjo webfaqe eshte hapur me qellim qe te tjeret te shohin per qytetin Malisheva portali shqip qyteti Malisheva eshte ne pjesen qendrore te republikes se kosoves MALISHEVA CITY therrisni shoket tuaj qe ta vizitojn ket webportal

  KryefaqjaSjell shoqerine ne Ipko
        Menu
pelqeje ne fb
         RKS

SIMBOLET E RKS
Kushtetuta

Flamuri

Stema

Himni

      >>votoni<<
a ju pelqen webfaqja
Total of answers: 127
malisheva.do.am
 

>>vizitoret<<
>>marrshi i uqk<<
nje video hajgare
     logo e qytetit
Emblema
malisheva tolbar
instalo toolbarin e Malisheves kliko ne kete foto te toolbarit dhe instaloje shkarko dhe bindu

KALKULATOR
      SHQIPTAR

JAM KRENAR QE JAM
''SHQIPETAR''
albanian all world
Një Arab, një Egjiptjan edhe një Shqiptar po mburreshin se në vendin e tyre ishte me nxehtë.
- Thotë Arabi : "Në Arabi është aq nxëhtë saqë vlojnë lumenjtë”.
"Në Egjipt është aq nxehtë saqë në vemë bukën para diellit për te pjekur”, ja pret Egjipjani.
- Ju skeni asgjë tha Shqiptari : "Ne i ushqejmë pulat me akullore mos të na dalin vezët e ziera”!!!

MENDJE MADHI

Sa mendjemadh je mor Gëzim! Gëzimi: Pse? Të pashë mbramë në televizion, dhe s’më fole me gojë!

--------------------------------------------------------------------------------
>>>>burii dhe gruaja<<<
Gruaja: Shpirt…..Cfare po kerkon?
Burri : Asgje.
Gruaja: Asgje…?? Ke nje ore qe po lexon certikifaten e marteses??
Burri: Thjesht po kerkoja daten e skadimit.
-------------------------------------------------------------

Ne spital te budallve !!

Ne oborr te spitalit te budallve..ni dite dy budalla hypin ne nje peme edhe
shefi i tyne vjen i thot …….zbritni poshte

ata prap nuk kan zbrit pastaj shefi shkon e merr nje motorr te druve edhe afrohet edhe i thote a po zbritni posht, a po e prej pemen, edhe njeri prej budallave ja ben hajde t’zbrisim se ky o budall e pren.

------------------------------------------------------------

POLICI DHE BERBERI « »Nje polic po rruhej tek berberi.
E pyet berberi:O polic te te them nje probleme-po mire i thote polici .
-C’fare e kam une cunin e nenes time?
-Cun xhaje-i thote polici,jo-cun teze,jo-cun halle,jo-nuk e di se qeka e veshtire i thote polici.
-Po vella e kam o hajdar!
Polici i gezuar ia fut vrapit ne komisariat dhe mbledh te gjithe shoket e i thote: do ju them nje probleme:C’fare e kam une cunin e nenes time?
Te gjithe fillojne: Cun teze,cun daje,…
Polici ia kthen gjith pordhe: po eshte vellai berberit o budallenj!!!


-----------------------------------------------------------------
BBUUDALLAI

Nje Budalla kishte hedhur grepin e peshkimit ne nje rruge me asfalt dhe vet ishte ulur ne tortuar.
Pas pak kalon nje shoke dhe e pyet:
-Cfar po ben aty?
- Po peshkoj mor idjot, nuk e sheh? - ja kthen budallai.
Shokut i vjen gjynah kur e sheh ashtu dhe i jep 5000 leke.
Pak me vone kalon nje shoke tjeter, edhe ky e pyet se cfar po bene?
- Po peshkoj mor idjot, nuk e sheh? - ja kthen edhe ketij budallai.
Edhe ketij i erdhi keq, po ku ka peshq ne mes te asfaltit tha me vete, nxori edhe ky 5000 leke edhe ja dha.
Pak me vone kalon aty nje shoke tjeter. Cfar ben aty more derezi i thote budallait, ku ka peshk ne mes te rruges??? Te paska ikur truri fare... Eja te jap nje birre eja.

U ulen per te pire birren dhe shoku per te tallur budallain e pyet:
- Po he me thuaj sa peshq kape sot? Te eci ndonjecik a jo?
- Po ja ti je i treti! - ja kthen " budallai ".
 ;D-------------------------------------------------------------

Nastradini ne Turqi me boren.

Gruaja e Nastradinit i thote Nastradinit se e kishte te vogel mikun.
Nastradini shkon ne Turqi per ta vizituar ne mes te dimrit.
Kur nje dite fillon te bjere bore edeh degjon femijet turq
duke bertitur Ka* Ka*
Nastradini kujton se i thone atij dhe kthehet ne Shqiperi
tere qejf se i kishin thene :Ka*".
Kur shkon ne shtepi ja tregon gruas edhe gruaja i beson se ne
te vertet i ishte ritur ai miku:
- A ka shtepi me qera atje te rrime nja 1 vit?
-----------------------------------------------------------------------


A te puth?


Nastradini sheh nje vajze te bukur ne dasem, e pelqen
dhe i afrohet afer:
-A mund te t'ju puthe qofte edhe nje here?
- e pyet vajzen.
-perse jo -pergjigjet vajza -Vetem se do te duhet
te paguash 5000 leke...
Nastradini nxjerr menjehere 5000 lekshen dhe pasi ja jep, ngjitet
pas buzeve te vajzes dhe mbas nje puthje te gjate i thote vajzes:
- Hmmm, nuk me pelqeu e puthura jote po e kthej mbrapsh...
-------------------------------------------------------------


Nastradini shkencetar


Nastradini megjithese nuk dinte te shkruante dhe te lexonte
merr pjese ne nje koference shkencore
Nje shkencetar, qe ishte ulur aty afer Nastradinit, i bie
ne sy sjellja e tij dhe me nje ton talles pyet:
-Cfare ndryshimi ka ndermjet teje dhe gomarit?
Nastradini ja kthen:
-Ka vetem nje pellembe largesi...
-------------------------------------------------------------------

Nastradini ne Amerike

Nastradini shkoi ne Amerike dhe takoi nje shoqe.
Por Nastradini nuk dinte anglisht.
Shoqja e vet i thote:
- What's up bejbi?
Nastradini ia ktheu
-Bjebi sat eme. Se sheh burrin 2 metra ne kembe.
------------------------------------------------------------------
Nastradini Gjumash


-Nastradin! -e shkundi nje nate gruaja Nastradinin.
-S'te vjen keq qe kam tere naten pa gjume
duke tundur djalin qe qan? Tunde dhe ti njecike,
se fundja, djali s'eshte vetem i imi, eshte edhe i yti.

-Ti tund tenden - i tha Nastradini -gjysmen time lere te qaj
-------------------------------------------------------------------

Nastradini dhe mamaja

Nje dite vere mamaja po pastronte shtepine. duke pastruar ajo hedh nga dritaria objekte te vjetra. mer bufen dhe hedh nga dritaria. vjen nastradini me vrap dhe thote: mami mami cfare ndodhi. mami u pergjigj: asgje shpirt, hodha bufen e vjeter. pas 10 minutash mamaja hedh nga dritaria televizorin. vjen nastradini prap me vrap dhe thote: mami cfare ndodhi? asgje zemer hodha televizorin se ishte vjetruar........... pas disa minutash mamaja degjo nje zhurme nga dhoma e nastradinit. Shkon me vrap dhe e pyet nastradin cfare ndodhi?
asgje mami asgje hodha gjyshen se ishte vjeteruar...
----------------------------------------------------------------

Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thot? qe nuk e kam. Ne at? kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thot? tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini
----------------------------------------------------------------


Nj? dit? nastradini kishte dal? me 3 shok? 1 frances 1 amerikan dhe 1 gjerman.

Dhe kishin menduar te vinin reth e rotull tokes dhe k?shtu bene vajten blene nj? avjon dhe filluan qe nga amerika. dhe nxori doren jasht? amerikani dhe tha ky ?sht? vendi tim se sapo e nxora doren preka Ndertesen e Chicagos. e mir? qe e v?rteta k?shtu b?ri dhe francezi nxori doren dhe tha kjo ?sht? franca se sa e nxora un? doren preka kullen e ifelit. e mir? k?shtu e b?ri dhe gjermani dhe preku murin e berlinit pastaj ishin mbi Shqip?ri dhe nastradini kishte blere nj? ore te mir? pe floriri dhe e nxori dorene po priste s'po dallonte gj? sepse ishin ne greqi mir? po sa ariti ne sektorin e Shqip?ris? ngriti doren dhe pa qe skishte or?n. dhe i than? shoket he mo ku ?sht? vendi t?nd. dhe nastradini tha. "PO JA O KETU JEMI MBI SHQIPERI SE UNE SA E NXORA DOREN TAK ME VODHEN OREN"


-----------------------------------------------------------------


Nastradini ne burg

Sesi ishte ngaterruar nj? her Nastradini dhe e futen ne burg. Kur erdhi dita qe ta gjykonin, Nastradini i b?ri ca shenja me duar kadiut, si p?r te treguar nj? gj? te madhe. Kadiu nuk e zgjati davane dhe i dha te drejt, duke menduar se Nastradini do t'i jepte ndonj? ryshfet te math. Mbaroi gjyqi dhe Kadiu ju afrua Nastradinin dhe i tha:
-Hajde, tunde at? qe me premtove!
-Un? s'te premotva gj?, kadi efendi, t? thash? se ke kok? te madhe.
----------------------------------------------------------------------
PROFI DHE BENI
Profesori pyet Benin: Me thuaj emrin e nje zvaraniku…
Beni: Gjarper!
Profesori: Shume mire… Tani me thuaj emrin e nje zvaraniku tjeter…
Beni: Nje gjarper tjeter.
---------------------------------------------------------------------
>..gabimi i mesueses<<<

-Babi, – i tha nxënësi i klasës së parë fillore, babait të tij, – mësuesja jonë nuk e di fare matematikën. Ajo, dje bëri një gabim shumë të madh dhe të gjithë nxënësit filluan të qeshin.
-Çfarë gabimi bëri mësuesja?
-Ajo dje na tha se numri katër përbëhet nga dy edhe dy, kurse sot: nga tre edhe një…Shkojn Rugova edhe Thaqi te Papa ne Vatikan.
Kur te shkojn Rugova i din rregullat ja puth doren Papes edhe ulen edhe Rugova i thot Thaqit mos fol ti se ti nuk din.
Masi te bojn pak muhabet Papa i thot kamarierit birna do verë te kuqe me pi.Kur t’ja bin verën Thaqi i thot Rugoves qka osht kjo.
-Shuj bre – i thot Rugova – a te thash mos me fol.
Papa e shef qe Thaqi nuk pe din qka osht vera edhe i thot:
-Kjo, biri im osht gjaku i Jezusit
-Falemnderit – thot Thaqi – veq ska pas vyjt me pre Jezusin per neve.


Beni kishte par nje ender siku babi i tij ja kishte dhuruar 50 euro.
Pasi u zgjua ne mengjes e shiqoj babin e tij qe po shqionte n’tv dhe ti tha babi babi pash ne ender sikur mi ke japur 50 euro.
Ndersa babi i tij ja khten: Mbaj bir dhe blej cfar te duash me to.


 

Një njeri flet i tmerruar në telefon me doktorin:
- Gruaja ime është shtatzënë, dhe shtrëngimet i vijnë për dy minuta!
- A është ky fëmija i saj i parë?, pyet doktori.
- Jo bre idiot, bërtet njeriu. Në telefon është burri i saj!


Vetëm Chuck Norrisi mundet me maru dordolec prej shiut!


Gjyshi i thotë nipit:
"Fshihu shpejtë, ja ku po vjen mësuesja se sot s’ke shkuar në shkollë”.
Nipi gjyshit:
"Jo fshihu ti, unë i kam thënë mësueses se ti ke vdekur dje”.


U ardh ni zezak ne Kosov,edhe e ka msu fjalen Une.Kur u shku ne pazar e ka msu fjalen Per 1 kg pasul.Kur ka shku me kshyre futboll e ka msu fjalen Urra,edhe ni dit tu ec ky zezaku e sheh nje njeri te vdekur.Ai rrin aty edhe nuk ik.Vjen policia edhe e merr kta ne pyetje:
Polici:Kush e ka myt kete njeri?
Ky zezaku s ka dit fjal tjera veq une,per 1 kg pasul edhe urra tjeter sen s ka dit.
Zezaku:Une!
Polici:Pse?
Zezaku:Per 1 kg pasul
Polici:Hajde tash ne burg
Zezaku:Urra!!


Nje murgesh po shkonte per ne manastir, ne shoqerin e nje prifti, rruges per ne manastir bente shum vap nxehet murgesha dhe fillon te ngrej fustanin pak per tu freskuar e shikon prifti dhe fillon ti fusi duart na shalet, pater thot murgesha mos haro paragrafin 14!

Shikon i habitur prifti dhe e heq doren, duke vazhduar rruge murgesha nxehet akoma me shum dhe fillon ta ngrej fustanin akoma me shum e shikon prifti dhe fillon prap ti fusi duart na shalet, perseri murgesha pater thot mos harro paragrfin 14.

E heq doren prap prifti dhe terbuar shkon ne biblotek dhe lexon pargrafi 14… kerko me lart se do gjesh parajsen.Disa fjale te urta nga Nastradini

Kur u ktheva ne Shqiperi , e kuptova qe nostalgjia ishte zgjedhja me e mire.

Zemren e kam ne Shqiperi, koken  e kam cuar ne vend me te sigurt.

- ZOTI I RUAN SHQIPTARET - por per eksperimente.

- Populli me tre fe, shume lehte e gjen edhe ndonje Zot

- Virgjerush/e nuk behesh, por mbetesh.

- Fallsifikuesit nuk kane faj, origjinali ja ka nisur i pari.

- Lypsa, mereni pushtetin, jeni bere maxhoranca!

-Pse  masturbimi  ka vlere me te madhe se seksi..? Sepse eshte pune e bere me dore!

-Ishalla Liderat Evropian nuk e thone ate qe mendojne shumica e politikanve te Shqiperise: Me plai  ka*i per shqiptaret!postoje ne rrjetet sociale tuajaback to top
         MOTI

     MALISHEVA
      indentifikohu
      kalendari
«  qeshor 2021  »
dihanmameenjprshtu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
        muzik
   >>top lajme<<
     muzik me qiftelia
   Malisheva.do.am
malisheva foto
Photo Flipbook Slideshow Maker
kalendari
      KUQ E ZI
qel add tuaj ketu
>>malisheva<<
         ip juaj
  >>twiter shqip<<
foto malisheve
Photo Flipbook Slideshow Maker
posto ket faqe
       marketing

 
 ora ne malishev
Kostenlose Uhr fur die Seite clock for website


online clock desktop clock