Mirsevini ne faqen Malisheva.do.am kjo webfaqe eshte hapur me qellim qe te tjeret te shohin per qytetin Malisheva portali shqip qyteti Malisheva eshte ne pjesen qendrore te republikes se kosoves MALISHEVA CITY therrisni shoket tuaj qe ta vizitojn ket webportal

  KryefaqjaSjell shoqerine ne Ipko
        Menu
pelqeje ne fb
         RKS

SIMBOLET E RKS
Kushtetuta

Flamuri

Stema

Himni

      >>votoni<<
a ju pelqen webfaqja
Total of answers: 125
malisheva.do.am
 

>>vizitoret<<
>>marrshi i uqk<<
nje video hajgare
     logo e qytetit
Emblema
malisheva tolbar
instalo toolbarin e Malisheves kliko ne kete foto te toolbarit dhe instaloje shkarko dhe bindu

KALKULATOR
      SHQIPTAR

JAM KRENAR QE JAM
''SHQIPETAR''
albanian all worldmain » Articles » lajmet nga rajoni dhe bota

Hyra në kategorinë: 1
hyra të treguar: 1-1

Mediat e Beogradit njoftuan se presidenti i Serbisë, Boris Tadic, i paska akorduar përkujdesje deri në moshën 18 vjeçe fatkeqes nga Restelica, Amsera Rekës, e cila në saje të Forcës së Sigurisë së Kosovës u nxor e gjallë nga rrënojat e shtëpive të shembura nga orteku i borës dhjetë metra të trashë. Beogradi kështu i bën marketing ambicieve që në një pjesë të Komunës së Dragashit, të banuar me boshnjakë, të krijojë një komunë satelite të Serbisë.

Por, pas përkujdesjes që i siguruan qytetares së vet institucionet e Kosovës, dhe  keqpërdorimit të rastit për qëllime politike, tashmë naive, të Serbisë, për Amsera Rekën del në skenë edhe Maqedonia, po me ambicie të ngjashme si fqinjit tjetër. Amsera gjoja qenka shtetase e Maqedonisë. Prindërit e saj, tridhjetëveçari Abdullah dhe njëzet e nëntë vjeçarja Garka, si dhe vllai i saj dyvjeçar, e humbën jetën në një ortek bore. Ata janë goranë maqedonas të cilët, edhe pse jetojnë në territorin e Kosovës, paskan shtetësi maqedonase, shkruajnë mediat maqedonase.

Nga Ministria e Punëve të Jashtme thonë se nga afër do t’i ndjekin zhvillimet në Restelicë dhe nëse është e nevojshme shteti i Maqedonisë do të merr kujdestarinë për këtë vajzë të vogël, transmeton raportimet e medieve maqedone shqipmedia. Nga MPJ bëjnë të ditur se në qoftë se të afërmit e saj nuk duan të kujdesen për Amserën, atëherë për të do t’u kujdeska Ministria maqedonase për Punë dhe Politikë Sociale.

Qarqe politike në Maqedoni vazhdojnë të pretendojnë përvetësimin e komunitetit goran në Kosovë dhe përmes tyre edhe të territorit që e banojnë.

lajmet nga rajoni dhe bota | Views: 397 | Author: malisheva.do.am | Added by: albi94 | Date: 14/02/2012 | Comments (0)

         MOTI

     MALISHEVA
      indentifikohu
        muzik
   >>top lajme<<
     muzik me qiftelia
   Malisheva.do.am
malisheva foto
Photo Flipbook Slideshow Maker
kalendari
      KUQ E ZI
qel add tuaj ketu
>>malisheva<<
         ip juaj
  >>twiter shqip<<
foto malisheve
Photo Flipbook Slideshow Maker
posto ket faqe
       marketing

 
 ora ne malishev
Kostenlose Uhr fur die Seite clock for website


online clock desktop clock